Jak w każdej życiowej sytuacji tak samo i w przypadku założenia własnej działalności można znaleźć zalety i wady.

Ogromną zaletą jest fakt, że dana osoba pracuje na swój własny rachunek. To co uda jej się osiągnąć będzie pracowało w przyszłości na nią i na jej rodzinę. Poczucie wolności i to, że nie jest się od nikogo zależnym również może przemawiać na korzyść założenia własnej firmy. Szefowanie sobie samemu przede wszystkim oznacza to, że sam sobie ustalasz zasady czy czas pracy. Nie trzeba już nikogo prosić o urlop lub dzień wolny. Samemu decyduje się o różnego rodzaju sprawach.

Własna działalność to miejsce gdzie można zrealizować to o czym się marzyło od dziecka. Nie tylko dzięki temu dany człowiek się rozwija, udoskonala, może realizować swoje plany.

Samemu można dobrać sobie współpracowników, dzięki czemu można stworzyć idealny zespół z którym praca będzie samą przyjemnością. Nie trzeba tez martwić się o bezrobocie, dopóki firma będzie na rynku do tej pory praca będzie pewna, koniec z zamartwianiem się wcześniejszym zwolnieniem. Tak samo wygląda sprawa z zarobkami, nie ma górnej granicy, wszystko zależy od szefa. Kolejną zaletą może być fakt, że to ile dana osoba ma lat, jakiej jest płci czy z jakiego kraju pochodzi nie ma żadnego znaczenia. Ty jesteś szefem i Ty tu ustalasz zasady.

Zalety założenia własnej działalności można wymieniać bez końca. Prywatna firma, w której można się realizować, podejmować decyzje i pracować na swój własny sukces to naprawdę niepowtarzalna sprawa. Warto jednak przed podjęciem decyzji o jej założeniu zastanowić się czy naprawdę to jest to, co w swoim życiu potencjalny przedsiębiorca ma zamiar robić. Własny biznes to nie sytuacja dla każdego, nie wszyscy będą potrafili sobie z tym poradzić.

Author michall
Published
Categories Działalność

Polityka i społeczeństwo biznesowe

youplay