Każdy, kto ma jakieś umiejętności i pomysł, może osiągnąć w biznesie to, czego tylko zapragnie. Najważniejsze to, żeby nie poddawać się bez względu na wszystko. Niektórzy ludzie dochodzili do sukcesu po latach porażek. Jeśli przyjrzymy się ich upadkom, to zauważymy, że wszystkie słabsze chwile były lekcją życia i pokory. Każda z pozoru nieudana część naszej drogi życiowej, daje nam niezbędne doświadczenie, które może zaowocować tym, co odmieni nasze życie raz na zawsze.

W historii jest cała rzesza osób, które pracowały za bardzo małe pieniądze a skończyły jako prawdziwi krezusi. Wystarczy się rozejrzeć a wśród naszych znajomych zobacymy masę ludzi, którzy po prostu chcieli mieć coś swojego i w końcu do tego doszli. Oczywiście są też tacy, którym się nie powiodło, lecz są to tylko ci, którzy zrezygnowali na własne życzenie.

Dla przykładu historia pewnego mężczyzny. Młody chłopak, któremu nie podobał się system studiów, więc z nich zrezygnował. Niestety teraz na każdym stanowisku wymagają wyższego wykształcenia. Dostał pracę w magazynie za najniższą krajową, pracę, która pokazała mu, co to prawdziwy wysiłek fizyczny i odpowiednia organizacja pracy. Zarabiał minimum, lecz wciąż wierzył w siebie i wiedział, że może ze swojego życia wyciągnąć o wiele więcej. Zaczął pracować przez Internet jako freelancer i w pół roku potroił swoje zarobki. Zdaje sobie sprawę, że w swoim życiu może osiągnać ogromny sukces – wystarczy szczypta dyscypliny i samozaparcia.

To tylko jedna z wielu historii z naszego otoczenia. W biznesie znajdziemy ich o wiele więcej.

Oto kilka światowych gigantów, którzy zaczynali w garażu

• The Walt Disney Company. Obecnie jedna z najsilniejszych marek świata warta około 40 miliardów dolarów. Kiedy w 1923 roku Walt Disney rozpoczął swoją pracę w garażu wujka, nikt nawet nie śmiał pomyśleć o tym, że jego firma tak wspaniale się rozwinie.

• Apple Inc. Amerykańska korporacja, która od wielu lat plasuje się na pierwszych miejscach najcenniejszych marek na świecie. Walkę z Apple podejmuje tylko Google. Firma swój początek miała w garażu, gdzie Steve Jobs, Steve Wozniak i Ronald Wayne zaprojektowali komputer Apple I. Droga na szczyt była bardzo długa i pełna trudności, jednak dzięki zawziętości i wizjonerstwu Steve’a Jobsa firma stała się tym, czym jest dzisiaj. Produkty firmy są skierowane tylko dla segmentu premium, ale dzięki serwisom takim jak https://mresell.pl/, można kupić ich produkty po niższej cenie.

• Amazon. Jeff Bezos, człowiek który osiągnął sukces w firmie inwestycyjnej na Wall Street postanowił rzucić swoją pracę, przeprowadził się do Seattle, by gonić za swoimi marzeniami. Założył swój pierwszy sklep w garażu i rozpoczął długą przygodę ze sprzedawaniem, która doprowadziła go do miejsca, w którym znajduje się dzisiaj. W 2018 roku ogłoszono, że Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem świata, jego majątek to około 150 mld dolarów.

To tylko kilka historii największych gigantów światowych rynków. Wiele firm zaczynało od zera i wielokrotnie upadało na samo dno, by odbić się i w końcu dojść na szczyt dzięki uporowi i niecodziennym pomysłom.

Author michall
Published
Categories Uncategorized

Polityka i społeczeństwo biznesowe

youplay