Czy sprzedawanie obuwia online może okazać się dobrym biznesem? W dobie rozwoju i wielkiej popularności portali społecznościowych, handel online może okazać się idealnym pomysłem na nowy biznes. Co prawda, istnieje już wiele sklepów internetowych, proponujących obuwie znanych marek, jednak wiele z nich proponuje długi okres dostawy lub nie gwarantuje reklamacji produktu w przypadku wad przy użytkowaniu. Są to faktory, które jednoznacznie wpływają na popularność danego sklepu internetowego. Przed otwarciem nowego biznesu, przeanalizujmy sklepy obuwnicze cieszące się dużą popularnością w sieci. Zastanówmy się, co daje im aż tak dużą popularność. Czy chodzi o sprzedawane marki, jakość obuwia, konkurencyjne ceny, czy też sukces tkwi w detalach, takich jak np. czas dostawy i okres reklamacji. Posiadacie ulubiony sklep obuwniczy, który nie prowadzi sprzedaży online? Zaproponujcie mu współpracę!

Obuwie online – pomysł na biznes

Od czego zacząć sprzedaż obuwia online? Zanim rozpoczniemy nowy biznes, przeanalizujmy jakie są zapotrzebowania rynku i przede wszystkim jaki kraj będzie naszym targetem. Możemy skupić się na rodzimym rynku lub spróbować eksplorować rynki zagraniczne. Weźmy pod uwagę fakt, iż Polskie firmy coraz chętniej proponują sprzedaż online poza granicami kraju. Idealnym przykładem są duże polskie marki, takie jak np. CCC. Nie skreślajmy z naszej listy krajów mniej rozwiniętych – to właśnie tam nasz nowy biznes może mieć szanse na powodzenie. Przy ewentualnym otwarciu sklepu internetowego, pomyślmy o jego obsłudze – dobra obsługa klienta zapewni popularność i pomoże w rozwiązywaniu kwestii reklamacji produktu. Po dokonaniu dokładnej analizy rynku, zajmijmy się kwestią potencjalnych klientów i reklamy. Warto jest zainwestować w dobrą reklamę korzystając z dobrodziejstw portali społecznościowych. Warto również od samego początku ustalić, czy kładziemy nacisk na konkurencyjne ceny, czy bardzo wysoką jakość obuwia. Wszystko zależy od zapotrzebowania danego rynku.

Buty, buciki – kto kupi?

Zastanówmy się nad potencjalnym klientem. Czy na pewno obuwie dla wszystkich jest dobrym pomysłem? Możemy wybrać określoną grupę – dorośli, młodzież, czy dzieci. Zastanówmy się, co nas, jako klientów interesowałoby najbardziej i czego oczekujemy jako konsumenci. Zanim zaczniemy naszą przygodę z otwarciem butiku z obuwiem online, sprawdźmy, co mogłoby się cieszyć większą popularnością. Im bardziej różnimy się od innych, tym większa nasza szansa na sukces. Dobrym pomysłem może być sprzedaż określonego stylu obuwia. W ten sposób zainteresujemy naszym produktem konkretną grupę docelową i wyróżnimy się na rynku obuwniczym. Uczestnictwo w targach mody może być dobrym pomysłem na pokazanie naszej kolekcji szerszej publiczności. Choć wiąże się to z większą inwestycją z naszej strony, pozwoli na jednoznaczne określenie, czy nasze obuwie będzie cieszyło się większym zainteresowaniem. Jest to również idealna okazja na nawiązanie współpracy z konkretnym domem mody. Bądźmy kreatywni!

Author michall
Published
Categories Uncategorized

Polityka i społeczeństwo biznesowe

youplay