Własna działalność gospodarcza to nie tylko całe morze zalet, ale również i wady. Nie zawsze takiego typu biznes kończy się szczęśliwym zakończeniem.

Największą wadą jest fakt, że wszystkie niepowodzenia jakie mogą się przydarzyć spoczną na barkach szefa. Człowiek, który decyduje się na założenie własnego biznesu musi pamiętać o tym, że ryzykuje nie tylko swoje życie zawodowe ale również prywatne.

Zwłaszcza na początku firma może niewiele zarabiać, co przełoży się również na wypłaty przedsiębiorcy. Czas pracy często bywa nieunormowany, czasem pracuje się 6 godzin, czasem 12. Bez wyrzeczeń, cierpliwości i ogromnego wkładu pracy nic się nie osiągnie. Należy o tym pamiętać. Ogromna odpowiedzialność spoczywająca na barkach również może być nieprzyjemna. Odpowiada się nie tylko za swoje różnego rodzaju zaniechania, ale również za niedopatrzenia swoich pracowników. Nie każdy jest w stanie z taką presją sobie poradzić.

Jeżeli firma nie odniesie spodziewanego sukcesu warto pamiętać, że również emerytura w porównaniu z osobami zatrudnionymi na umowę o pracę jest znacznie niższa i należy na nią samodzielnie oszczędzać.

Aby nie wpaść w żadnego rodzaju problemy, przed decyzją o założeniu własnego biznesu należy poważnie się zastanowić, poznać rynek, stworzyć odpowiedni biznesplan i zebrać jak najwięcej informacji na temat branży, którą się przyszły przedsiębiorca interesuje.

Author michall
Published
Categories Działalność

Polityka i społeczeństwo biznesowe

youplay